неділя, 27 листопада 2016 р.

Тільки в пам'яті народу пам'ять не стерти

  Існування Голодомору в 1932-1933 роках, вважають сильну посуху, яка охопила майже всю територію України, але архівні документи не тільки спростовують це хибне твердження, а й беззаперечно називають істинні причини цього лиха.
Варварська хлібозаготівельна кампанія вилучила із селянських господарств всі існуючі запаси зерна, прирікаючи мільйони селянських родин на голод. В результаті голод переріс в Голодомор. Такої конфіскації не зернового продовольства, тобто терору голодом, в інших регіонах СРСР не спостерігалося.
Сільська громада вшанувала панахидою пам'ять невинно убієнних та приєдналися до акції "Засвіти свічу".

середа, 12 жовтня 2016 р.

"Героїв стежина від батька до сина"


"Історія запорізьких козаків" у трьох томах (СПб, 1892,1895,1897) Для її створення Дмитро Іванович використав такі фундаментальні видання документів як «Архив Юго-Западной России», «Акты, относящиеся к истории Южной и Западной России», «Памятники, изданные временной комиссией», власні збірники, численні публікації окремих пам'яток і документів.Особливою пошаною автора користуються літописи й хроніки давньоруські, козацькі, польські. Загалом бібліографія першого тому (першого видання) налічує 170 позицій. Іншим, не менш суттєвим джерелом «Історії запорізьких козаків» були неопу-бліковані документи з російських та українських архівів, бібліотек, приватних зібрань. Широко залучив автор до свого твору й праці своїх попередників — Г. Міллера, С. Соловйова, М. Маркевича, О. Рігельмана, А. Скальковського, П. Куліша, М. Максимовича, М. Костомарова, В. Антоновича й десятків інших. Велику групу джерел, які використав Д. І. Яворницький, становили матеріальні пам'ятки музейних і приватних колекцій, значний археологічний матеріал, здобутий під час численних експедицій. 

  " Українська Повстанська Армія.Історія нескорених"
 Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.




             "Перемога або Смерть"
 Книга Івана Партиляка — історія покоління, яке змінило уяву про українців. Книга про те, як створювалася УПА, про методи боротьби армії, яка не капітулювала. «Перемога або смерть!» — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни українці боролися проти тоталітарної машини СРСР. Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь пропонована книга.
    Науково-популярний виклад історії українського визвольного руху від початку Другої світової війни до остаточної ліквідації збройного підпілля органами радянської державної безпеки допоможе читачеві зорієнтуватися в минулому найдовшого в Європі спротиву тоталітаризму. 


       "Книга змін"
  У збірці оповідань відомого українського журналіста, письменника, режисера Андрія Цаплієнка йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін - від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси стати в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити. 

                                            "Аеропорт"
 
У книзі кореспондента і фотокора Los Angeles Times у Москві Сергія Лойка скрупульозно описуються п'ять останніх днів 240-денної оборони Донецького аеропорту, які автор провів із його захисниками. Письменник відтворив відчайдушні, а часом відверто безрозсудні операції безстрашних «кіборгів», їх побут і задушевні бесіди в очікуванні атаки.
Оповідання час від часу переривається вставними новелами, в яких ідеться про інші епізоди війни, і спогадами головного героя − бувалого військового фотокореспондента Андрія. Він розмірковує про своє життя і про перебування в Україні. Андрій живе в США, куди багато років тому перебрався з Москви. Він приїжджає до Києва, щоб висвітлювати Євромайдан. 


                                           "  Соняхи. Духовність на час війни"
        Ця книжка о. Андрія Зелінського , написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.

четвер, 25 серпня 2016 р.


«Усе моє, все зветься  Україна»

Особливості цьогорічного відзначення 25-го дня Незалежності України в нових  умовах  героїчного протистояння української армії російській агресії на Донбасі. Святкування  відбулось в центрі села біля символічної могили "Борцям за волю України", захід розпочався з молитви за Україну, звучала українська пісня, лунало добре слово.В бібліотеці експонувалась книжкова виставка "Україна - від ідеї до життя".


пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Матусю моя дорогенька, це свято  даруєм тобі...

Свято «Матусю, моя дорогенька, це свято даруєм тобі...» під час якого діти подарували своїм матусям пісні, вірші та квіти.




 

субота, 7 травня 2016 р.

"Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять тих,хто не прийшов з війни."

Бесіда під назвою "Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять тих,хто не прийшов з війни."яка відбулася в бібліотеці, це погляд  через призму трагічних і героїчних людських доль полеглих учасників ІІ Світової війни, національно-визвольної боротьби Українського народу, жертв воєнних злочинів нацистських і більшовицьких переслідувань, заради підтримки ветеранів війни і учасників українського визвольного руху найкращим чином виявляється злочинна природа війни.Не забули учасники заходу і новітніх героїв України, які на сході нашої держави захищають рідну землю.


 

вівторок, 19 квітня 2016 р.


              Хресна хода в Саранчуках

Молитовна процесія пройшла вулицями села, роблячи зупинки для читання духовних роздумів. Також церковний хор виконував великопосні пісні.

Вірні поступово приступали до хресного дерева, молились до Небесного Отця за мир і спокій в нашій Україні, щоб наші воїни повернулись до додому живими і неушкодженими.



субота, 12 березня 2016 р.

"Ми шану складаємо тобі, Кобзарю!"

Під такою назвою в рамках святкування Шевченківського тижня відбулося літературно - музичне свято,спільно з будинком культури худ. керівником Г. Д. Баглай. Метою заходу було вшанування пам'яті великого поета, митця, художника і політичного діяча.В програмі коментований перегляд літератури " Читаймо Тараса учімося у нього".




 

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Вічна слава Героям Небесної сотні

 Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь Твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.
Голубко, не плач. Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім...



Небесна Сотня : антологія майданівських віршів
Букрек 2014 р. 400 ст. , палітурка: т 
 До антології «Небесна Сотня» ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських та інших письменників (з України, Польщі, Білорусії, Франції, Росії, Італії, Канади, США), а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 - лютого 2014 років 
 

Небесна сотня

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.
Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».
 Кокотюха А

Вогняна зима:роман/Андрій Кокотюха;передм. Ю. Луценка.- Харків "Клуб сімейного Дозвілля",2015.-352с.

Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності.

  Рудневич М

 Я з небесної сотні:повість/ Марко Рудневич.- К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2014.- 182с.

 Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.

 

  Шовковичний В

Боривітри: історичний роман /Володимир  Шовковичний.- К. : Український пріорітет,2014.- 400с.

Нова книга відомого українського письменника — гостросюжетний історичний роман «Боривітри» — це завершальна частина трилогії «Кров — свята», епопеї про путь і вибір українців у жахітті XX століття й сповнених надій перших роках століття XXI — чи не єдиного дослідження такого масштабу в українській літературі.

субота, 6 лютого 2016 р.


КРУТИ: ПАМ'ЯТЬ, СЛАВА, ЗВИТЯГА

Під такою назвою в с. Саранчуки відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 98-ї річниці подвигу Героїв Крут.
Захід розпочався з поминальної  молитви за усіма полеглими у бою, у приміщенні школи відбувся ,спільно з будинком творчості святковий концерт,бібліотека представила книжкову виставку "Крути - символ національної честі". Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни.