субота, 20 грудня 2014 р.


Вже приходить Миколай - чемним дітям буде рай.                     


Найулюбленіше свято дітвори – свято Миколая.   Неможливо описати бажання кожної дитини дістати гарні подарунки від Святого Миколая.

Саме цьому дню, спільно з школою та місевими органами самоурядування, був присвячений дитячий ранок "Вже приходить Миколай - чемним дітям буде рай". 







вівторок, 25 листопада 2014 р.


     "Твій біль Україно"
    На віче-реквієм з нагоди відзначення Дня пам'яті жертв голодоморів   який відбувся в центрі с.Саранчуки біля символічної могили " Борцям за волю України" сільська громада вшанувала пам'ять невинно убієнних.Учасники художньої  самодіяльності згадували трагедію у театральних копмозиціях, віршах , виступах.
     Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.На прикінці заходу в пам'ять  про померлих було запалено свічку пам’яті досі неприкаяним душам.
Цьогоріч трагічний спомин про голодомор 32-33 років співпав з річницею революції гідності - загибелі" Небесної Сотні" на майдані в Києві.









 

субота, 31 травня 2014 р.

"Світ без насилля"     

   (До Міжнародного Дня захисту дітей)


В перший день літа відзначамо Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
              Історія виникнення Дня захисту дітей:
За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.
Офіційна версія виникнення Дня захисту дітей:
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Проте, не завжди деклароване стає реальним.
У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого загального дому.
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

субота, 15 березня 2014 р.

"Поклін тобі, великий наш Тарасе"

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Український народ відзначає 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.Вшанували пам’ять Кобзаря і громадою с.Саранчуки. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.
 

четвер, 27 лютого 2014 р.

 Вічна пам'ять  героям...       
Прощай, герою України,
Прощай, наш друже дорогий.
Твої діла нам незабутні,
А твій наказ для нас святий.Ми вище прапор піднімемо,
Тризуб повернем до чола
І крикнем: «Слава!
Слава! Слава Україні!»
Так, щоб здригнулася земля!

В нашій  бібліотеці створено куток пам'яті присвячений "Небесній сотні".18-20 лютого майже 100 осіб було застрелено снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед убитих – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця "Небесна сотня" своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.

субота, 15 лютого 2014 р.

"Війна в кожного своя"

 
 
А війна для людей – то пекельная рана,
Йшли солдати у бій, йли у гори Афгана.
Та пустеля страшна, лиш життя забирала,
І війна за «ніщо», дуже довго тривала...
 
 
"Війна в кожного своя" - під такою назвою в нашій бібліотеці експонувалася викладка літератури писвячена цій пам'ятній даті.
   15 лютого –День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
    Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни.
     Афганська війна– сама трагічна сторінка історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизняна.
Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя  українців і залишила по собі невиліковні рани у 150 тисячах українських родин.

пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

 День Святого Валентина

Це свято в Європі почали святкувати ще кілька століть тому, в Україну   прийшло зовсім недавно і стало популярним у 90-х роках.Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих.
День Святого Валентина, як і інші свята, які прийшла до нас з давніх віків, оповита легендою.
    Якщо вірити легенді, то останні дні життя Святого Валентина були дуже зворушливими, оскільки перед своєю смертю, він встиг вилікувати сліпу дівчину, яка була в нього таємно закохана. А перед самою смертю він надіслав їй листа, в якому підписався «Твій Валентин», саме звідси і пішла традиція, дарувати на це свято листівки у формі серця «валентинки». З часом ці листівки стали популярними в усьому світі.