субота, 15 грудня 2012 р.


 "Крокує до нас Святий Миколай"

 
     Миколай
Через поле, через гай
Йде до діток Миколай. 
У білесенькій торбинці
Він для всіх несе гостинці
(М.Пономаренко) 

         

 
Святий Миколай жив майже 1800 років тому у Візантії. Його постійною турботою було піклування про немічних та вбогих.За переказами , Св. Миколай допомагав тим хто не лише звертався до нього за допомогою, а й тим хто соромився просити допомоги. він це робив таємно.Саме йому, Св. Миколаю довгими зимовими вечорами діти пишуть листи, з проханням принести їм подарунки.Звичай обдаровувати малих дітей в ніч Св. Миколая є чи не у всіх християнських народів.
Діти - користувачі нашої бібліотеки також сумлінно готуються до приходу Св. Миколая, знайомляться з історією Чудотворця,вивчають віршики,пісеньки, казочки,щоб дати оцінку своїй поведінці за цілий рік і отримати від Св. Миколая подарунки.




вівторок, 20 листопада 2012 р.

      "В гості до Луганська за досвідом"

Бібліотекарі Тернопільщини з 6 по 8 листопада були гостями в бібліотеках Луганщини, організатором такої поїздки з обміну досвідом між бібліотеками була програма "Бібліоміст". Побачене і почуте приємно здивувало і зацікавило. Було багато запитань і гарне спілкування.Досвід який я отримала хотіла би запровадити в своїй бібліотеці та запропонувати набуте знання бібліотекам нашого району.  





субота, 25 серпня 2012 р.

" Із пісні встає Україна моя"


 
Україно,
Ти - сонце весняне,
Моя рідна, моя золота...
Твої древні задумані храми,
Старовинні чудесні міста –
Ніби в казці, де час зупинився,
Щоб усе, що було, пригадати:
Тихі співи і танці вогнисті,
Щебетання в садку біля хати,
І тумани, і роси краплисті,
І героїв славетних життя, -
І мале босоноге дитя,
Що біжить радо з піснею в поле
І сміється, хоч ніженьки коле!..
Я. Черняк


Україна! Скільки глибини в цьому слові.
 Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до рідного краю, де народилися й живуть.
В цей день, день народження нашої держави, з усіх куточків нашої землі лунала мелодійна  українська пісня та звучало рідне  слово.

 

субота, 21 липня 2012 р.

Бібліотечний мінікінотеатр

          "Мультфільми, літо, я - друзі"



Літо - час канікул, і під час канікул в наші бібліотеці розпочав роботу бібліотечний мінікінотеатр "Мультфільми, літо, я - друзі", де діти читаючи казочки, потім переглядають мультфільми.Та діляться своїми враженями з прочитаного та переглянутого, що сподобалось, а що ні.



 

Михайло Стельмах - художник народної долі

… я мрію так життя прожити,
Щоб кров і піт віддать землі своїй,
Щоб у плодах мої хилились віти,
Щоб розроставсь в глибинах корінь мій.
М.Стельмах. «В твоїм грозовім полі,Україно…»

З нагоди  100 - річчя від дня народження Михайла Панасовича Стельмаха, експонувалась книжкова виставка "Михайло Стельмах - художник народної долі".Під час якої користувачі нашої бібліотеки могли глибше пізнати  відомого українського письменника, прозаїка, драматурга, фольклориста, публіциста. Автора художніх творів "Чотири броди", "Правда і кривда", "Щедрий вечір", "Гуси лебеді" та інші.

четвер, 14 червня 2012 р.





Літо - час канікул, відпочинку та подорожей.

 Засідання клубу за інтересами "100 талантів" проходило під час екологічної подорожі "З природою живи у дружбі"Мета якої виховання у дітей екологічної культури та шанобливого ставлення до природи та навколишнього середовища рідного краю. Екологічний туризм в нашій країні стає дедалі популярнішим,і ми вирушили на пішу прогулянку мальовничими околицями нашого села,і відповідаючи на запитання невеличкої вікторини.




  1. Що взимку робить їжак? (Спить.)
  2. Яка тварина полюбляє малину? (Ведмідь.)
  3.  Яка тварина носить свій дім на собі? (Равлик.)
  4.  Самий великий птах у Європі? (Лебідь)
  5. Назвіть птаха, який може спати під час польоту. (Лелека) 
  6.  Які птахи менш за всіх бояться морозів? (Гуси та качки)
  7.  Яка квітка зацвітає навесні першою? (Підсніжник)
  8. Яка квітка повертається за сонцем? (Соняшник) 
  9.   Яка рослина є народним символом України? (Калина)

вівторок, 12 червня 2012 р.

Талант народжений Україною. 

 

 Соломія Крушельницька найвидатніша співачка світу.Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу це був успіх і українського мистецтва. 

У нашій бібліотеці відбулася презентація присвячена видатній співачці, під час якої користувачі бібліотеки змогли ближче пізнати Соломію Крушельницьку як співачку і як особистість.

 

Соломія Амвросіївна Крушельницька народилася 23 вересня 1872 року в селі Білявинцях на Тернопільщині в сім'ї священика Амвросія Крушельницького. Дитинство її пройшло у селі Біла під Тернополем. Маленькою навчилася грати на фортепіано, а в десятирічному віці співала в хорі "Руської бесіди" у Тернополі.
У 1891-1893 роках навчалася у Львівській консерваторії, яку закінчила зі срібною медаллю та дипломом з відзнакою. 15 квітня 1893 року дебютує у Львівській опері в партії Леонори ("Фаворитка" Г.Доніцетті) та Сантуцци в опері "Сільська честь" П.Масканьї. Після знайомства з італійською співачкою Джеммою Беллінчоні, що перебувала у Львові на гастролях, Крушельницька їде у Мілан, де навчається з травня 1893 року в студії професорів Конті та Фаусти Креспі.
1894 року підписує контракт із Львівською оперою, співає в операх "Фауст", "Трубадур", "Бал-маскарад", "Африканка", "Галька". Листується з письменниками Михайлом Павликом, Іваном Франком. З січня 1895 року співає у Львівській опері в "Манон Леско", згодом студіює у Відні у професора Генсбахера. Того ж року співає у Краківській опері. 1896 року здійснює гастролі в Кремоні, Зарі, Кракові, Трієсті.
З листопада 1896 року по березень 1897 року Крушельницька у складі італійської трупи брала участь у тридцяти п'яти виступах в Одеському оперному театрі. 1897 року гастролює у Південній Америці, Бергамо, Пармі. 1898 року запрошена до Варшавського оперного театру, співає у Петербурзі, Коломиї, Бережанах. 1902 року - гастролі у Парижі. 1906 року - успішні гастролі в Буенос-Айресі та дебют у "Ла Скала" в Мілані в опері Р.Штрауса "Саломея" під диригуванням Артуро Тосканіні. 1908 року Соломія Крушельницька приїхала на гастролі в Єгипет з театральною трупою і з композитором Дж.Пуччіні, виступала в його опері "Мадам Баттерфляй". 1910 року Крушельницька одружується з італійським адвокатом, мером міста Віареджо Чезаре Річчоні.
1920 року востаннє виступила у театрі "Сан Карло" (м.Неаполь) в операх "Лорелея" та "Лоенгрін", відтоді займається концертною діяльністю. 1925 року бере участь у концерті на запрошення королеви Італії. У січні-травні 1928 року здійснює велике турне по США та Канаді. 1929 року відбувся прощальний концерт співачки в Академії Санта Цецілія у Римі. 28 вересня 1936 року помер Чезаре Річчоні.
1939 року співачка приїжджає на батьківщину, провідати рідних, але у зв'язку з початком другої світової війни залишається у Львові. Після вступу радянських військ терпить злигодні, байдужість влади. У той час починає хворіти, просить дозволу виїхати в Італію, де залишився її будинок, але їй не дозволяють. 1944 року нарешті дістає місце професора у Львівській консерваторії, а в 1946 її понизили до в.о. пофесора. 26 грудня 1949 року у Львові відбувся прощальний концерт 77-річної співачки для земляків. 1951 року їй присвоєно звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР. До кінця життя Соломія Крушельницька викладала у консерваторії.
Померла від раку горла 16 листопада 1952 року. Похована у Львові, на Личаківському кладовищі.

 

 

 

 




неділя, 22 квітня 2012 р.

   Великдень в Саранчуках.



Українська пісня... Ніжна, лірична, весела, жартівлива, сумна - вона викликає в душі людській найскладніші, найглибші почуття і прагнення всього, що є кращого в людині.
Наша піня живить український дух!
Доки живе пісня, доти живе народ.У цей великодній час українська пісня звучала сьогодні  в  нашому селі.                   

Українська пісня лунала з сільського майдану у виконанні місцевої талановитої молоді, під керівництвом художнього керівника Галини Дмитрівни Баглай.



вівторок, 17 квітня 2012 р.

     "Українська писанка - як дитяча пісенька"

 

Я  з- за столу не вставала                                          

На  яєчку малювала

Роду нашого святиню -

Українську берегиню.

Гарна писанка у мене,

Бо вона для тебе, нене! 

А.Крат.


                                              

Писанкарство - давня українська традиція розфарбовувати курячі яйця до Великодня. Урок писанкарства зібрав в нашій бібліотеці дітей, що з великим інтузіазмом і бажанням 
підійшли до розписування писанок.




























  

субота, 31 березня 2012 р.

Веселий острів дитинства!

Під такою назвою в нашій бібліотеці проходив тиждень дитячої книги.
Активну участь юні користувачі бібліотеки брали в конкурсі малюнків
"Подорож Країною Казок".
По завершенні  якого, всіх присутніх було нагороджено призами.







 

середа, 1 лютого 2012 р.

Вітаю вас ! Головною подією вересня 2011 року в нашій бібліотеці було відкриття інтернет центру за програмою " Бібліоміст ".

середа, 25 січня 2012 р.

Саранчуки. Моє рідне село,
скільки ти знаєш і пережило
За швидкоплинні для людства
віки за лихоліття і  слави роки.
(Кржечківський Ф.М.)